LEKE TEDAVİSİ

LEKE TEDAVİSİ

Cildimizdeki “melanin” denilen pigment maddeleri kişilerin cilt rengini belirler. İçerdiği melanin miktarına göre de cilt rengi koyulaşır. Güneş lekeleri, yaşlanma lekeri ve gebelik lekeleri (melasma) melanin pigment artışından kaynaklanır. Aynı zamanda bu uzun süreli güneş maruziyeti ile cilt yaşlanır ve ince kırışıklıklara zemin hazırlar.

Bu lekeler görünür hale geldiği zaman rahatsız edici olabilir. Bunlardan kurtulmak herkesin hayalidir. Kliniğimizde yapılacak olan ayrıntılı cilt analizi sonrasında, lekelerinizden kurtulma aşamasında sizlere yardımcı olmaktayız.

KISACA LEKELERDEN VE İNCE KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULMANIN YOLLARI NELERDİR?
Lekelerden kurtulmak ve baskılamak için cilt soyma (peeling) işlemleri, ışık ile enerji terapileri ( BBL) , lazer (Q-switch) ve Cosmelan- Dermamelan kit  yöntemleri kullanılabilir.

Cilt üzerinde bir takım soyma işlemleri ile cilt üst tabakası yenilenerek bu sıkıntılardan kurtulmak mümkün. Böylece kollajen yapımı artar, hücre bölünmesi hızlanır, ölü deriler yok olur. Kişinin cilt yapısına ve ihtiyacına en uygun yöntem seçilir ve uygulanır. Cilt soyma ve yenileme yöntemleri : Lazer ile cilt soyma, Kimyasal peeling ya da fiziksel peeling’dir. Kliniğimizde kimyasal peeling ve lazer ile cilt soyma işlemleri yapılmaktadır.