DERMAL DOLGULAR

DERMAL DOLGULAR

Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit içeren bu maddeler yaşlanmanın belirgin olarak görüldüğü yüz bölgesi için sıklıkla kullanılmaktadır. Hyalüronik asit normalde cilt altında bulunan maddelerdir. Derideki yaşlanma ve yüz konturlarındaki bozukluklar dolgu maddeleri ile giderilebiliyor ve daha canlı parlak bir görünüm elde edilebiliyor.

İŞLEM ÖNCESİ

Kişinin dolgu yapılacağı alanlar ve yağların alınacağı alanlar belirlenir. Gerekli fotoğraflama yapılır. Kan sulandırıcı ilaçların 1 hafta öncesinden kesilmesi tavsiye edilir.

İŞLEM

Herhangi bir anestezi gerektirmez. Kişinin ihtiyacına göre gereken bölgelere mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Sıklıkla kullanılan dolgu maddelerinin içerisinde lokal anestezik maddeler vardır. Uygulama aşamasında ve sonrasında ağrı oluşumunu engellerler. İşlem yaklaşık 1-30 dakika kadar sürer.

İŞLEM SONRASI

Uygulama sonrası ise 2 -3 saat yüzün yıkanmaması, makyaj yapılmaması, masaj yapılmaması, eğilme ve yatma gibi hareketlerin yapılmaması önerilir. Hemen işe dönülebilir. Etkisi hemen görülür. Takip eden 2 gün bol sıvı alımı önerilir, uygulanan madde sıvı emer ve etkisi daha çok ortaya çıkar.